Říjen 2010

Antonín Dolohov

31. října 2010 v 9:34 | Miss.AnnY xD |  ostatní postavy
Antonín Dolohov byl jedním z přátel Toma Raddlea,
jeden z původních Smrtijedů. Byl poslán do Azkabanu za vraždu Gideona a Fabiána
Prewettových /pozn. překladatelky :D: což jso příbuzní Molly Weasleyové/ Začátkem
roku 1996 utekl z Azkabanu, spolu s Belatrix Lestrangeovou a dalšími několika Smrtijedy z oddělení s největší ostrahou
 a opět se připojil k Voldemortovi. Zúčastnil se bitvy na Odboru záhad a poté znovu chycen. Dolohovův speciální útok je kletba
 s doprovodem klikatého fialového světla, což způsobuje vážná vnitřní zranění.
Poté znovu utekl z Azkabanu a napadl Harryho, Rona a Hermionu v kavárně na Tottenham Court Road. Při Bradavické bitvě zabil Remuse Lupin // :( :( :( // a nakonec byl zabit Filiusem Kratiknotem.

P.S. To po mě chtěla kámoška, abych jí o něm něco našla...pokud budete chtít cokoliv o komkoliv, najdu, přeložím, přepíšu :)

Co je nového?

30. října 2010 v 13:51 | Miss.AnnY xD |  news
Tak...ten starý layout už mi dost pil krev (nevím proč :D) takže jsem se rozhodla to změnit...nijak moc jsem se nesnažila, podle toho to taky vypadá...přijde mi, jako bych se v designech vrátila o rok či dva zpátky >.> no...takže to snad brzo vyměním za nějaký hezčí :)

Taky jsem trochu změnila menu...teď mě můžete i pronásledovat :D

A nakonec je tu jiný i trochu ten obsah...už umím titulky, tak se pokusím přeložit nějaké video (už obdivuju tým z videacesky.cz nejen proto, že dokážou přeložit video, ale i, že ho dokážou správně načasovat....je to neuvěřitelně těžký! A jak jste si všimli, už překládám dvě povídky a jednu sem publikuju kámošce...co zbývá - více se věnovat SB :)

pište přípomínky a takové ty věci :D

I. kapitola

30. října 2010 v 12:55 | Miss.AnnY xD
Takže...moje kamarádka mě požádala o betu, a já jí nabídla publikaci na blog, abych to nečetla jen sama, protože píše moc hezky a byla by to škoda psát jen tak do šuplíku :) na všechny otázky a tak odpoví ona, já jsem jen taková sova :D neručím za dobu mezi kapitolami, neuhnějte mě, ale Pirswe :D ale za chyby ručím já....a kruci :D

A teď má slovo autorka :)


Zdravím všechny, kdo jsou ochotní toto číst. Jen připomínám, že všechny mnou nevymyšlené postavy patří J.K.Rowlingové a ještě se omlouvám všem autorům povídek, kterým by se zdáli nějaké dialogy povědomé - Jsem ovlivněná velkým množstvím povídek. Díky za pozornost a přeji hezké počtení této mé fantasmagorie. Pirswe

Incident ve Velké síni - info

26. října 2010 v 19:30 | Miss.AnnY xD
Autor: Acadia elle (fanfiction.net)

Žánr: Romantika

Hl. postavy: Hermiona & Severus

Stručný popis: Čtu až s překladem, snad brzy budu vědět :D

Status: Dokončená
Status překladu: Nedokončený


P.S.: povídku už publikuju, stačí sjet dolů :D

Incident ve Velké síni - 1. kapitola - I. část

26. října 2010 v 19:27 | Miss.AnnY xD
Kámoška se rozhodla, že číst nebude, ale pro vás překládat budu... :) Zase na části...ale já si nemůžu v tomhle pomoct...pak se mi líp překládá ;)

Snape držel Hermionu v náručí ještě než se Draco vůbec stačil svézt na zem. Přejížděl jí něžně jeho ladnýma rukama po obličeji a mumlal konejšivá slova hlubokým, měkkým hlasem zatímco jeho hábit začínal prosakovat její krví. Najednou se všechno rozmazalo a Harry sotva udržoval mysl v normálu. Všechno se zdálo takové zvláštní a jako ve zpomaleném záběru.

Harry uviděl ředitele Albuse Brumbála, jak si razil cestu k jeho kamarádce a profesoru Snapeovi. Slyšel ho říkat tiše, jak mluvil sám k sobě: "Malfoy použil svěrací kletbu."
Harry věděl, že to kouzlo bylo Dracovo oblíbené, vytvářelo záměrné, prudké křeče vycentrované na nohy, a zbůsobovalo buďto legrační chůzi v tom nejlepším a v nejhorším pád na zem. Malfoy sice preferoval Rosolové kouzlo (Jellylegs JINX! :D), jež také zahrnovalo menší křeče. Ale ta nejneuvěřitelnější událost co se kdy stala bylo to, když ředitel došel (proč mě tolik napadá doťapkal? :D) k Hermioně a Snapeovi. Najednou viděl Lorda Voldemorta přicházejícího k životu a jeho opětovný pád! Najednou viděl jedovatý, sarkastický a necitelný bastardský ksicht profesora lekvtarů, jak vzhlíží k Brumbálovi se slzami v očích a stékajícími po tváři. Jeho normálně chladné a vraždící oči byly naplněné strachem a bolestí. Vypadal, že tiše zaúpěl na ředitele, než promluvil. Harry, a ostatní děcka ve Velké síni zachytila jen pár slov, která Snape vyřkl neobvykle měkkým, a hlubokým a který se teď zatřásl: "Hermiono?"

Kraťoučké...ale tenhle překlad je hodně náročný :)

Nazpívaný trailer k DH

26. října 2010 v 17:37 | Miss.AnnY xD |  videos

Tenhle trailer je prostě boží! Pro ty, co by něčemu nerozuměli jsem dole přeložila ;)

Potter Puppet Pals - Maňásek Draca Malfoye

26. října 2010 v 14:44 | Miss.AnnY xD |  videos

Chudáček Draco :D jinak...táta už mi pěěěěkně dlouho slibuje ukázat, jak dělat titulky...huráá C: jinak..když něčemu nebudete rozumět klidně napište, myslím, že kdo umí tak nějak dobře anglicky by měl v pohodě rozumět ;)
v nejhorším...ten překlad napíšu sem :D

Kapitola II. - I. část

25. října 2010 v 21:30 | Miss.AnnY xD |  James nachází odpovědi

Jakmile se video začalo načítat, ozvalo se zakřičení: "Harry!"

"Jsme v pokoji nahoře, Ginn!" odpověděl hlasitě Harry.

Ginny se objevila ve dveřích s rukama v bok. "HARRY! Proč sedíš? Byl sis jen pro peněženku -" zrak jí padl na nejstaršího syna "- a pak se měl vrátit!"

Incident ve Velké síni - úvod

25. října 2010 v 19:35 | Miss.AnnY xD
Nastal čas večeře a Velká síň byla zaplněna obyvateli hradu. Všude se rozhléhal zvuk nadšených řečí a upřímného smíchu. Všichni se těšili na konec pololetí. Harry seděl u Nebelvírského stolu, jedl masový koláč a s plnou pusou si s Ronem povídal o zítřejším famfrpálovém zápase. Jak se jejich sedmý a poslední ročník v Bradavicích blížil k závěru, tím více všechno bylo plné očekávání.  Bylo to dáno, že on i jeho spolužáci dospěli a byli naplněni novými pocity o novém a samostatném životě. Ano, všichni tento rok dospěli. Až na Hermionu. Ta dospěla už před dvěma lety, díky použití Obraceče času. Také se změnila - a to hodně. Vždycky byla až moc chytrá a na svůj věk dospělá, po začátku šestého ročníku však už ne. Tu dobu se směla chlubit tím, že jí byl svěřen úkol - být asistentkou a zároveň jakousi učednicí mistra lektvarů - profesora Severuse Snapea. Dnes už to byly skoro dva roky. Prakticky ji nebylo možné rozeznat od učitelů. Připomínala spíše je, než Harryho spolužačku. A on pořád, ještě po této době nemohl pochopit, jak mohla Hermiona začít tak úzce pracovat se Snapem, tím nejobávanějším a nejjedovatějším profesorem na celé škole. Hermioně to však vyhovovalo. Doslova to milovala a i Harry musel usoudit, že ta práce jí skutečně sedne. Jasně to dávala najevo, i když to občas vypadalo jako pohled na čarodějku posedlou sebe samou.  I když byla jen pouhá asistentka, pomáhala například profesorovi s velice důležitým uzdravovacím lektvarem. Dokonce jí (naprosto mimo svou povahu) slíbil dát jí stejný podíl svého platu, jako má on, pokud bude lektvar uznán komisí jako platný. To by Hermioně dalo poctu jednoho z nejlepších mistrů lektvarů na světě. A to jetě ani neměla žádný titul. Ale nejdůležitější bylo - stále byla jedna z Harryho dvou nejlepších přátel.

Kapitola I. - IV. část

24. října 2010 v 12:44 | Miss.AnnY xD |  James nachází odpovědi
Dala jsem si trochu načas, snad se opět bude líbit :)

Anglické texty písniček: Tučně
České texty písniček: Kurzívou
Překlady dialogů: Tučně ;)

Jen tak pro objasnění :D

Affs

24. října 2010 v 10:56 | Miss.AnnY xD |  news
Takže jsem to kapku zvorala....udělám to jinak...

Kdo chce být mým Aff i s tím, že nebudu nijak závratně často obíhat, všechno komentovat a že se třeba někdy nezapíšu ať se napíše sem-

Přezdívka:
Blog:
A jestli máš třeba nějaké výhrady :) :

Díky moc :)

Nová fotka ze svatby zveřejněna!

16. října 2010 v 12:04 | Miss.AnnY xD |  photos
Films_dh_sets_misc_01

Vypadá to božsky :)

*****
tLC gallery

Kapitola I. - III. část

15. října 2010 v 17:56 | Miss.AnnY xD |  James nachází odpovědi
Zrovna se objevil herec, jenž hrál Harryho, když skutečný Harry rozrazil dveře a doslova vletěl do pokoje. "Jamesi, nemůžu uvěřit, žes mi čmajznul peneženku-," začal Harry rozzuřeně a zrak mu padl na obrazovku. Přečetl si titulek videa s otázkou: "Na co to koukáte?"

Taková malá novinka...

15. října 2010 v 16:18 | Miss.AnnY xD |  news
Ahojky, mám tu takovou novou věc. Nedá se říct zlepšení, nebo tak. Myslím, že si všechna moje SB uvědomila, že už k nim tolik nechodím a všechno nekomentuju.

Kapitola I. - II. část

10. října 2010 v 12:38 | Miss.AnnY xD |  James nachází odpovědi
Dudley se neobtěžoval vůbec opravovat Jamesovu chybu ve slově internet, jenom všechny tři beze slova poslal rovnou cestou k počítači. Vypadalo to, že Kouzelníko-upíří polodruh bylo něco víc, než aby si dovolil odporovat.

Kapitola I. - I. část

9. října 2010 v 21:44 | Miss.AnnY xD |  James nachází odpovědi
Mladý James Potter zavřel dveře mávajíc s úsměvem na rodiče. Potterovi dnes odjížděli pryč a nechávali děti samy s bratránkem Dudleym. Ten byl opravdu divný, žil sám, ale byl docela milý a jejich táta s ním vyrůstal, takže to nebylo, jako by je nechávali s úplně cizím člověkem. Skvělá věc na Dudleyho domě byla ta, že měl všechny nejnovější mudlovské hry a playstationy. To bylo něco, co šlo úplně mimo Potterovy děti kvůli kouzlům, která nahrazovala veškerou elektroniku. Každopádně, to, a více mohli dělat u Dudleyho doma. Ale dnes ne. James měl v hlavě jiný nápad. Jakmile jeho rodiče odjeli, otočil se do temné předsíně. Tam stáli Albus a Lily a častovali ho nervózními pohledy. James se na ně zašklebil obličejem, který znamenal to, že v následujících čtyřech hodinách budou dělat něco, co všem třem způsobí problémy s mamkou i taťkou. Dobře, Lily možná ne. Jediné, co musela dělat, bylo upírat své velké hnědé oči na otce, jenž pak roztál jak čokoláda na slunci.

KILL BELLA

9. října 2010 v 13:13 | Miss.AnnY xD |  kusovky


Úžásný tenhle obrázek :D

James nachází odpovědi - úvod

9. října 2010 v 12:03 | Miss.AnnY xD |  James nachází odpovědi
Odkaz na tuhle povídku mi poslala jedna kamarádka z Ameriky (no dobře, mám jich hodně :D) Patří do StarKid Family a hraje za Starou *** (nechci být sprostá, ale kdo viděl seriál Me and My Dick, ví, co myslím C:) Ta povídka je senzační, budu ji překládat z angličtiny (překvapivě).

Autor: fuego92 (fanfiction.net)

Žánr: humor

Hl. postavy: James, Lily, Albus

Stručný popis: Jednou si tak Harryho děti sednou k počítači, a podívají se a poslechnou si The Mysterious Ticking Noise a A Very Potter Musical :D jejich reakce jsou často dooost vtipné :D

Status: nedokončená

P.S. chtěla bych od vás slyšet, jak často byste chtěli překlad, a jestli byste si takovou povídku vůbec chtěli přečíst :)

Relikvie smrti, část I. bude pouze v 2D formátu!

9. října 2010 v 11:53 | Miss.AnnY xD |  HP novinky
V novém vydání tisku WB oznámilo, že Harry Potter a Relikvie Smrti, část I. bude nejspíš jen v 2D formátu.  Část II., však, jak bylo původně naplánováno bde představena v obou formátech, tedy 2D i 3D.

Osobně jsem se teda na to 3D těšila...doufám, že si to rozmyslí :)

****************
Snitchseeker.com - překlad můj (volnější)