Vejtaha a Krasavec - kapitola I. ----- Zvláštní a ještě zvláštnější

1. března 2010 v 20:33 | Miss.AnnY xD |  Vejtaha a Krasavec
Nedivte se, že to je zatím o ničem, musíme se do toho příběhu nějak dostat, ale zábavný by to trochu být mohlo...no, posuďte sami :D

Dobře, dobře už nebudu kecat a čtěte :DŠedými ulicemi se prohnal silný vír. Nesl před sebou prach. Nad Oxfordem se vyhoupl nový letní avšak ledově chladný den. A mezi domy se mihla jakási postava. Měla na sobě lehký kabát a hedvábnou šálu. Dívka s dlouhými kaštanovými vlasy. Do obličeje jí vidět nebylo, přes hlavu měla kapuci. Zašátrala v kapse a našla klíč od mahagonově hnědých dveří, které byly dveře domu, kde bydlela. Odemkla si a vešla dovnitř. Vlastně to byl takový obyčejný činžák. Děvče vystoupalo po schodechdo druhého patra. "Elizabeth!", ozval se ostrý výkřik její mámy, "Koupilas to máslo cos pro něj šla?".

Liz (budeme tak Elizabeth říkat) se do čela: "Já jsem ale husa!", vzpomněla si, proč vlastně šla ven. "S tebou je to těžký, nenamáhej se, dojdu tam sama!", zaječela máma, přehodila přes ramena vestu, bouchla dveřmi a Liz na chvíli zalitovala, že ačkoliv jí je teprve deset, sešla se se svým klukem a minimálně hodinu si povídali. Byla tak rozčarována jeho okouzlujícím úsměvem, že úplně zapomněla na čas i na to hloupé máslo. Skopla boty a zalezla do svého pokoje. Sedla si k psacímu stolu a jala se k napsání úkolu, který už dva dny odkládala. Zrovna se mořila s babičkou, co šla pro rohlíky, kolik stál jeden a kolik jí zbylo. Slovní úlohy nenáviděla, protože vždy něco pokazila.
Najednou ji polilo horko, topení totiž bylo na nejvyšší stupeň, ráno totiž bylo promrzlé, takže Liz musela zatopit a teď se dal pokoj moc dobře srovnat se Saharou. Zmírnila topení a otevřela okno.Obloha už se vyjasnila a slunce se na ni doslova usmívalo. Opřela se o parapet a tam byl jakýsi dopis. Liz vyjeveně koukala, kde se tam vzala obálka na které byla pečeť se znakem, jenž byl rozdělen na čtyři části. V první byl hrdý lev, v druhé zlověstně vypadající had, v třetí mirumilovný jezevec a v té poslední vychytralý havran. Ve středu toho nanejvýše podivného znaku bylo vyryto velké H, což znamenalo nejspíš Hogwarts (angl. Bradavice), poněvadž tento nápis se tyčil nad erbem. Pod tímto vším byl ještě latinský nápis: "Draco dormiens nunquam titillandus". Liz zírala na to vše, potom roztřesenými prsty rozlomila pečeť a vytáhla hustě popsaný pergamen. Rozložila ho a nahlas četla: "Vážená slečno Elizabeth Gilliardová. Slavostně Vám oznamuji, že jste se stala studentkou ve škole čar a kouzel v Bradavicích. Dostavte se prosím 1.9. na nádraží King´s Cross na nástupiště 9 ¾, v 11:00 totiž odjíždí Bradavický expres do školy. Albus Brumbál. Poté ještě Elizabeth z obálky vysypala seznam pomůcek pro 1. ročník, plánek Charing Cross Road a Příčné ulice. Liz zakroutila hlavou a divila se, co je to za hlouposti. Ona by měla nastoupit do školy, kde se učí kouzlit?
"I když," říkala si druhý den ráno, "do Londýna bychom mohli jet, už jsme tam nebyli minimálně dva roky." Oblékla si mikinu a vyrazila do školy. Prošla mezi domy...a v tom ji zas uviděla! Tu holku se skořicovými kudrnami. Na nose měla absolutně nemoderní brýle. Vlastně ona celá nebyla kdovíjak trendy oblečená. Až na paty dlouhou fuchsiovou sukni vždy vláčela za sebou, dále měla na sobě světlou halenku a přes to vše měla dlouhý černý kabát, který za sebou táhla po zemi. Navíc ještě se školní brašnou přehozenou přes rameno vypadala vyloženě jako zjev, avšak se pohybovala s křehkostí motýla a byl to její styl.
Liz věnovala dlouhou dobu studování a posuzování jejího vzhledu, takže si nevšimla jedné maličkosti - objekt jejího pozorování už byl dávno pryč a co bylo horší, za deset minut zvonilo a jí ještě zbývalo hezkých pár bloků. Přidalo do kroku, jenže po dalších několika minutách zjistila, že i to je málo a tak se sprintem přiřítila ke škole za pět osm. Díky bohu - stihla to a ještě s rezervou.
První hodinu měli totiž matematiku, kterou Liz tak z duše nenáviděla. Strašná učitelka Forestová si stoupla před katedru a začala sbírat úkoly. Ta zvláštní holka, která s ní chodila do třídy se začala přehrabovat v tašce a Liz, která na ni zezadu měla dobrý výhled by se v jednu chvíli zapřisáhla, že právě v té tašce viděla ten znak z toho dopisu! Řekla si, že se jí hned o přetávce zeptá, jestli o těch prapodivnostech náhodou něco neví. Hodina se táhla jako šnek na závody a celá třída si vařila mozky sčítáním se závorkami a počítala poslední minuty. Konečně zazvonilo a všichni si oddechli. Liz sebrala zbytek své důstojnosti a šla si promluvit s...jak se vlastně jmenuje? Amalia! Blesklo hlavou Liz, když si vzpomněla na poslední předávání vysvědčení. Vydala se k ní přičemž si cestou vysloužila několik pobavených či pohoršených pohledů svých spolužáků...Amalia totiž nebyla kdovíjak oblíbenou žákyní. Svým vzhledem přípomínala spíše potovou atrakci. Když k ní Liz přišla, zrovna si balila věci do tašky která se jevila velice prostorná navzdory svýchmalých rozměrů. Amalia si ji změřila pohledem, nejspíše čekala výsměch jejímu oblečení a povaze. Liz to vytušila a znejistěla: "Ahoj Am...Amalie." Dotázaná se však zamračila: "Že jsem Amanda asi nikoho nezajímá....nic..to máš fuk, běž pryč!" , Liz se zakoktala: "Nene, já to.." "Co blbneš!", zakřičela na ni její kamarádka Claire a posunkem jí nakázala, aby naklusala k ní. Liz zakroutila hlavou a začala se potit, protože na ni koukala celá třída. "Pojď někam stranou," usmála se na ni Amanda a vyšla ven ze třídy kde se posadila na lavičku.


Další kapitolu plánuju za týden, možná i míň, kdy se do toho opřu...

P.S. Věnováno dvěma nej SB: Das a LiNuNě :*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Das Das | Web | 2. března 2010 v 14:56 | Reagovat

jééé díkys móóc!!  :-D  krása!! chcu další dííl!!  :-)

2 LiNuNa (SB) LiNuNa (SB) | Web | 2. března 2010 v 15:20 | Reagovat

Hned si to jdu přečíst :) že bych ti taky věnovala povídku?? jooo věnuju ti :) jen si plsky na můj blog napiš o čem ji chceš :) a jestli ji chceč z HP prostředí nebo z reálu :)

3 LiNuNa LiNuNa | Web | 2. března 2010 v 18:26 | Reagovat

No je to kásné moje milé SB :) a dělej piš další díl :) už se těším :) já aktuálně pracuju na nové povídce :D ale to bude ještě dlouho trvat než bude dopsaná :D

4 Miss Black - Affs Miss Black - Affs | Web | 13. května 2010 v 20:48 | Reagovat

začíná to zajímavě, Jsem zvědavá na ten rozhovor ;-)  :-D Chudák Amanda :-( ani její jméno nikdo nezná :-( Už se těším na pokráčko :-D  :-D

5 Kecka Kecka | Web | 13. května 2010 v 21:10 | Reagovat

twl.. Tak to je DRSNÝ!!

6 hermiona - tvoje SB ♥♥♥ hermiona - tvoje SB ♥♥♥ | 14. května 2010 v 15:11 | Reagovat

Jo je to vážně moc pěkná povídka, jsem zvědavá jak to bude dál :-D

7 C.V.O.K. C.V.O.K. | Web | 20. listopadu 2010 v 11:05 | Reagovat

vyzerá to zaujímavo =) teším sa na pokračovanie =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.